Galeri

İletişim Bilgileri

Fabrika, depo, mağaza gibi katlar arası yük ve eşya taşımada kullanılır. Kullanım amacı ağır yük ve eşya taşıma olduğundan, kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi asansör ekipmanların tamamı yük taşımaya ve ağır şartlar altında çalışmaya uygun olarak düşünülerek montajı yapılan asansör sistemleridir.

TEKDAĞ ASANSÖR Ankara’da ve Türkiye’nin diğer şehirlerinde Yük asansörü zorunlu ihtiyaç haline geldiğini ön görüp bu alanda ARGE çalışmalarını yapıp uzman teknisyen kadrosuyla müşterilerine hizmet vermeye 20 yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. TEKDAĞ ASANSÖR olarak önem verdiği konuların başında mümkün olan en kısa zamanda en yüksek performansların elde edilmesi gelmektedir. Ağır yüklerin bir yerden bir yere taşınması her zaman zordur yük asansörlerini bu anlamda istenildiği ve o anki şartlara göre kullanmak lazım. Öyle ki bunu insan gücü ile yapmak çoğu zaman imkânsız olduğu durumlarda bu Yük asansörleri insanların imdadına yetişir. Fakat geçmiş dönemlerden itibaren yük asansörü alanında TEKDAĞ ASANSÖR Ankara ile beraber tüm Türkiye de artık bu konuda insanların işleri daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale getirmiş durumdadır. Asansörler ile insan ve yük sorunsuzca taşınabilmektedir ancak bazı yüklerin asansörlerle taşınması mümkün olmadığı durumlarda Özellikle inşaat ve nakliye sektörlerinde taşınması gerekmekte olan yükler için özel asansörlerin kullanılması gerekmektedir.

TEKDAĞ ASANSÖR olarak Yaptığımız araştırmalar sonrasında gördük ki yük asansörü Ankara yolcu asansörlerindeki kapasiteden çok daha büyük ve ağır hacimli yüklerin dikey bir şekilde binalarda katlar arası taşınmasına olanak sağlıyor. TEKDAĞ ASANSÖR bilindik tarz asansörlerin aksine hazırlanan yük asansörlerinin temel amacı yüklerin doğru şekilde taşınması bilincinde, bundan dolayı özel olarak planlar ve projeler hazırlıyor.

TEKDAĞ ASANSÖR yük asansörü konusunda araştırmalar yapmakta olan insanların büyük bir kısmının karşılarına onlarca farklı tarzda asansör çeşitleri çıktığını işletmelerin bu aşamada dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında yük asansörünü hangi amaç ile kullanmak istediklerine karar vermek olmalı. Geçmiş dönemlerde yalnızca klasik tarzdaki yük asansörleri kullanılıyor olsa da TEKDAĞ ASANSÖR şimdilerde pek çok farklı tarzda yük asansörü işletmelerin kullanımına sunmuş durumda, başarılı sonuçlar elde etmek ve doğru şekilde asansörleri kullanmak isteyen işletmelerin araştırmalarını mümkün olan en iyi şekilde yapmaları büyük önem arz ediyor.

Genel itibari ile bakıldığı zaman da görülebileceği üzere yük asansörlerinin en büyük özelliklerinin başında, oldukça yavaş bir hız ile hareket etmesi gelmekte. Bunun en büyük sebebi ise yük asansörünün yükleri taşıması esnasında oluşabilecek olan zararların önüne geçilmesidir. Bununla beraber yüklerin asansöre bindirilmesi sonrasında taşıma işlemlerinde yüklerin kabine zarar vermesini engellemek adına da TEKDAĞ ASANSÖR kabinlerinin içerisinde koruma malzemeleri oldukça dayanıklı ve sert materyallerden seçmektedir.

Birçok insan yük asansörleri ile insanların yolculuk etmesinin sakıncalı olmadığını düşünebilirler fakat güvenlik açısından yük asansörleri sadece yüklerin taşınması adına kullanılmalıdır. İnsanların bu asansörleri kullanması güvenlik açısından sakıncalı olacağı için hangi sektörde kullanılırsa kullanılsın asansörler sadece amaçlarına uygun şekilde tercih edilmelidir. Böylece sorun çıkmadan yük asansörlerini kullanmak mümkün olacak ve işler de oldukça kolay şekilde yerine getirilmiş olacaktır.