Galeri

İletişim Bilgileri

Binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak tasarlanır ve montajı yapılır. Esas olarak insan taşınmasını amaçlayan konfor ve kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlerdir. Taşıma kapasitesine göre yolcu asansörleri 240kg, 320 kg, 400 kg, 630 kg, 800kg, 1000kg, 1250 kg ve 1600 kg kapasitelerde montajı yapılabilmektedir. Yolcu asansörleri genel olarak konutlarda kullanılır. Bunun dışında AVM’ler, iş yerleri, oteller, villa vs. gibi ihtiyaç duyulan her fiziki yapıya uygulanabilen asansör sistemleridir. Yolcu asansörleri konutlarda Sınıf I, konut dışı yapılarda Sınıf II olarak nitelendirilir.

TEKDAĞ ASANSÖR olarak İnsan (Yolcu) Asansörü alanında En çok kullanılan asansör tipi olan asansörün montajı deneyimli mühendis, teknisyen ve ustalarımız tarafından alan çalışmasının kontrolleri sağlanır onay verildikten sonra projeye uygunluğu takip edilip montajı yapılır. TEKDAĞ ASANSÖR Dikey taşımacılık amacıyla insan ulaşımında kullanılan İlgili standartlara uygun olarak imal edilen ve sonrasında periyodik bakım onarım ve servis hizmetlerinin düzenli olarak sağlanması ile ürün kullanım ömrünü, konforunu ve güvenliğini kontrol altında tutar.

TEKDAĞ ASANSÖR Kullanıldığı yere uygun ihtiyaçlar doğrultusunda (bina, iş merkezi, hastane) kabin, kapı, motor, buton, iç kapı seçimi yapılarak farklı alternatiflerle tasarlanıp Müşterilere sunulur. Asansörler taşıma kapasitesine ve hızlarına göre türlere ve sınıflara ayrılırlar.  TEKDAĞ ASANSÖR 100 kg taşıma kapasitesinden başlayarak kullanım yerine ve proje göre yüksek kapasitelerde ve uygun hızlarda çalışmaları planlanır. TEKDAĞ ASANSÖR Bunlara bağlı olarak asansörlerin kabin, makine dairesi ve kuyu boşluğu ebatları da değişiklik arz etmektedir ve yine bunlara ek olarak asansörler hızlarına göre değişik güçte motor ve fren sistemleri kullanılır.

TEKDAĞ ASANSÖR Kuyunuza uygun asansör tasarımı / imalatı için teknik ekibimizle iletişime geçildiğinde yer tespiti yapılıp yapılması gereken düzenlemeler müşterilerimize sunulur. TEKDAĞ ASANSÖR Yolcu ve insan asansörleri, yük taşıma kapasitelerine göre 320 kg’dan başlayarak 2500 kg’a kadar çeşitlilik gösteren özellikle insan taşımak amacıyla kullanılan asansörlerdir. Yolcu asansörü hızı, binanın yüksekliğine, yük taşıma kapasitesine göre değişen hız çeşitliliğine sahiptir. TEKDAĞ ASANSÖR Bina trafik hesapları dâhilinde, bina ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda farklı kapasite ve hızlara göre üretici firmalardan bu tarz asansör teminine gider. Yolcu asansörlerinin proje tasarımında; dekorasyon, kullanım amacı, bina yüksekliği, taşıma kapasitesi, birçok detay ve standartlar göz önüne alınarak hidrolik veya elektrik (makine daireli veya makine dairesiz) tahrikli sistemler uygulanmaktadır.

TEKDAĞ ASANSÖR ün yolcu Asansöründe Uygulama Alanları Konut, rezidans vb. yapılarda Otel, avm, özel veya kamu kurumları, havaalanları vb. yapılardır.